Klub DGW BIP
KOŁO PLASTYCZNE
Czwartek, 23 stycznia 2020 r.

 

 

 

PROGRAM ZAJĘĆ PLASTYCZNYCH:

 

Celem zajęć jest rozwój wyobraźni i wrażliwości plastycznej, zapoznanie się z podstawowymi technikami artystycznymi oraz z najważniejszymi wiadomościami z zakresu historii sztuki. W trakcie zajęć poznajemy techniki rysunku (węgiel, sangwina, pastel) i techniki malarskie (akwarela, tempera, farby olejne) i próbujemy zastosować je do najczęściej spotykanych tematów, jak martwa natura, portret, postać, pejzaż.

 

Zapoznajemy się z podstawowymi zagadnieniami sztuki jak kompozycja, perspektywa, światłocień.

 

Poznajemy też główne style artystyczne oraz dzieła poszczególnych twórców korzystając przy tym z albumów, przezroczy i filmów o sztuce.

 

Organizujemy wystawy prac, wykonanych podczas zajęć, prezentujące osiągnięcia uczniów. Na uroczyste wernisaże zapraszamy rodziców i znajomych.Ukoronowaniem naszej całorocznej pracy jest własnoręcznie wykonany obraz olejny na płótnie.

 

Program zajęć obejmuje cztery lata nauki. Pierwszego roku tematem przewodnim zajęć jest martwa natura. Na jej przykładzie wypróbowujemy różne techniki rysunkowe i malarskie oraz uczymy się stosować w praktyce zasady perspektywy, światłocienia, kompozycji. Poznajemy również historię sztuki starożytnej od sztuki prehistorycznej poczynając poprzez egipską, grecką i rzymską, a na wczesnochrześcijańskiej kończąc.

 

Drugiego roku tematem przewodnim są portrety (których, różnymi technikami, robimy około dziesięciu). Tworzymy też dwa autoportrety: w technice suchej pasteli i na koniec roku w technice olejnej. Poznajemy też historię sztuki nowożytnej, a więc romanizm, gotyk i renesans.

 

Pejzaż oraz historia sztuki XVIII i XIX wieku są tematem następnego roku nauki. Poznajemy więc barok, klasycyzm, romantyzm oraz impresjonizm.

 

Czwarty rok obejmuje historię sztuki nowoczesnej, czyli sztukę XIX i XX wieku, a tematem przewodnim jest wyobraźnia. O ile w poprzednich latach skupialiśmy się głównie na rysowaniu i malowaniu z natury, ostatniego roku koncentrujemy się na bardziej nieskrępowanej ekspresji twórczej. Obraz olejny, jaki malujemy na koniec roku, jest nie tylko samodzielnie namalowaną, ale również samodzielnie wymyśloną kompozycją.

 

Między te poważne tematy powplatane są również różnego rodzaju zabawy plastyczne, ponieważ zajęcia te oprócz nauki powinny być również dobrą zabawą.

 

Zajęcia prowadzi artysta plastyk, Anatol Karoń. Więcej informacji biograficznych i dotyczących twórczości artysty znajduje się na facebook artysty

 

 

Zajęcia są BEZPŁATNE. ZAJĘCIA ROZPOCZYNAJĄ SIĘ NA POCZĄTKU WRZEŚNIA (05.09.2018 r.). ZAPISY BĘDĄ PROWADZONE DO KOŃCA WRZEŚNIA. Po więcej informacji oraz w celu zapisu na zajęcia prosimy o kontakt pod nr tel. 501 210 063 (artysta Anatol Karoń), jak i pod nr tel. 261 842 335 (Klub DGW). Serdecznie Państwa zapraszamy!

 

 

 

 

 

Departament Informatyki i Telekomunikacji
Dowództwo Garnizonu Warszawa
Ministerstwo Obrony Narodowej
Departament Wychowania i Promocji Obronności
Jesteś: 5318216 gościem na naszej stronie