Klub DGW BIP
AKTUALNOŚCI
Środa, 23 stycznia 2019 r.
30.05.2018
Klub DGW w WOSzK-fotoW dniach 28-30.05.2018 r. Klub Dowództwa Garnizonu Warszawa przeprowadził warsztaty z zakresu działalności kulturalnej.

 

Warsztaty odbyły się w  Wojskowym Ośrodku Szkoleniowo-Kondycyjnym w Mrągowie dla instruktorów i bibliotekarzy Klubu DGW, Klubu 15 Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia oraz Klubu Dowództwa Generalnego RSZ.

 

Trzecia edycja warsztatów miała na celu identyfikację najważniejszych funkcji menedżera zarządzającego kulturą, ocenę ich znaczenia w kontekście rozwoju sektora kultury, określenie składników decydujących o potencjale menedżera w wojskowej placówce kultury, wypracowanie sposobów animowania społeczności  lokalnej, rozwoju aktywności uczestnictwa w życiu wojskowych klubów, czy świadomości edukacji historycznej.

 

Działania szkoleniowe upłynęły pod hasłem kreatywności, inspiracji i integracji zespołowej. Teatralne, plastyczne, fotograficzne i wokalne ćwiczenia, pozwoliły na bliższe poznanie uczestników warsztatów, zbudowanie pozytywnych relacji w grupie, rozwijanie umiejętności komunikacji interpersonalnej, wymianę merytorycznej wiedzy oraz doświadczeń w pracy instruktorskiej. Wiele ciekawych rozwiązań w projektowaniu działalności kulturalnej dowiedzieliśmy się podczas spotkania z dyrektorem Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie, samorządowej instytucji kultury, mającej ogromny wpływ na życie kulturalne miasta.

 

Gra miejska przeprowadzona drugiego dnia warsztatów w formie interaktywnego zwiedzania  najciekawszych miejsc związanych z historią i kulturą Mrągowa spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem i zaangażowaną realizacją.

 

Życzliwość i gościnność komendanta WOSzK, szefa Sekcji Wychowawczej  oraz całego zespołu Ośrodka umożliwiła sprawne przeprowadzenie warsztatów, osiągniecie założonych celów a także pozostawiła w nas pokłady pozytywnej energii i empatii.

 

Bardzo dziękujemy wszystkim za obecność, aktywność, konstruktywne rozmowy i merytoryczną pracę.

 

 

Zdjęcia>>>

 

 

tekst: Beata Jarzębowska


Departament Informatyki i Telekomunikacji
Dowództwo Garnizonu Warszawa
Ministerstwo Obrony Narodowej
Departament Wychowania i Promocji Obronności
Jesteś: 4433632 gościem na naszej stronie