Klub DGW BIP
AKTUALNOŚCI
Czwartek, 23 stycznia 2020 r.
24.10.2019
Konkurs Filmów, Fotografii i Plastyki Wojska Polskiego Military Art 2019-fotoW dniach 22-24 października 2019 r. w Klubie Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu odbył się Konkurs Filmów, Fotografii i Plastyki Wojska Polskiego Military Art. Na konkurs swoje prace nadesłało 85 artystów plastyków, 36 fotografów i 32 filmowców

Po obejrzeniu i kwalifikacji prac na wystawy pokonkursowe Jury postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

Konkurs Plastyki
I Nagrodę Ministra Obrony Narodowej oraz Nagrodę Specjalną Dowódcy Jednostki Wojskowej Komandosów otrzymał Pan Waldemar Kusal z Klubu Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych w Warszawie, za obraz zatytułowany „Meldunek z bitwy”.
II Nagrodę Ministra Obrony Narodowej otrzymała Pani Marta Skowrońska z Klubu Marynarki Wojennej w Gdyni, za obrazy zatytułowane „Czemu lecisz” i „Bez powrotu”.
II Nagrodę Ministra Obrony Narodowej (ex aequo) otrzymała Pani Dorota Czaplicka z Klubu 1. batalionu składowania w Olsztynie, za obraz zatytułowany „F-16”.
III NAGRODĘ Ministra Obrony Narodowej otrzymał Pan Czesław Pietryga z 5. pułku chemicznego w Tarnowskich Górach za obraz zatytułowany „Powstanie Śląskie I”.

Wyróżnienia Ministra Obrony Narodowej otrzymała Pani Danuta Glińska z Klubu 20. Brygady Zmechanizowanej w Bartoszycach, za obraz zatytułowany „Wojna...”. oraz Pani Iwona Wiszniewska z Klubu 1. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego Świdwinie, za obraz zatytułowany „Ostania”.

Wyróżnienia Specjalne:
Dowódcy Jednostki Wojskowej Komandosów otrzymała Pani Iwona Wiszniewska z Klubu 1. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie, za obraz zatytułowany „Ostania”.
Wyróżnienie Dyrektora Wojskowego Centrum Edukacji Obywatelskiej otrzymała Pani Hanna Polarusz-Andruszkiewicz z Klubu 9. Brygady Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, za obraz zatytułowany „Śmierć na Monte Cassino”.
Wyróżnienie Kierownika Klubu Jednostki Wojskowej Komandosów otrzymał kpr. Patryk Król z 8. pułku przeciwlotniczego w Koszalinie za rzeźbę zatytułowaną „Nil”.
Wyróżnienie Fundacji „Tutaj Przyszłość” otrzymał Pan Piotr Gagan z 2. Regionalnej Bazy Logistycznej - Skład w Hajnówce za obraz zatytułowany „Warszawskie dzieci”.
Wyróżnienie Pana  Krzysztofa Koselskiego otrzymała Pani Barbara Duczmal z Klubu Marynarki Wojennej w Gdyni za obraz zatytułowany „ORP ISKRA II”.
Wyróżnienie Pani Danieli Stier otrzymał Pan Jerzy Jerych z Klubu 4. Regionalnej Bazy Logistycznej we Wrocławiu, za obraz zatytułowany „Pamięć o poległym ojcu”.
Wyróżnienie Ośrodka Szkoleniowo-Rekreacyjnego Hotel Strzelnica otrzymała Pani Martyna Abu Louz za obraz zatytułowany „Bezpowrotnie”.

Konkurs Fotografii
I Nagrodę Ministra Obrony Narodowej oraz Nagrodę Specjalną Dowódcy Jednostki Wojskowej Komandosów otrzymał st. chor. szt. Waldemar Młynarczyk z Dowództwa Operacyjnego RSZ w Warszawie, za zdjęcie z cyklu „Pokonać granice”.
I Nagrodę Ministra Obrony Narodowej (ex aequo) oraz Nagrodę Specjalną Dowódcy Komponentu Wojsk Specjalnych otrzymał Tomasz Chochół z Klubu Wojsk Specjalnych w Krakowie, za zdjęcie z cyklu „Polskie śmigła”.
II Nagrodę Ministra Obrony Narodowej otrzymał st. szer. Marcin Pałka z 5. batalionu dowodzenia w Krakowie, za cykl zdjęć „Pojedynek Mundurowy”.
III nagrody nie przyznano.

Wyróżnienia Ministra Obrony Narodowej oraz Wyróżnienie Specjalne Dowódcy Jednostki Wojskowej Komandosów otrzymał st. chor. szt. mar. Wojciech Kawczyński z Ośrodka Szkolenia Nurków i Płetwonurków Wojska Polskiego
w Gdyni, za zdjęcia z cyklu Heli Crash Escape”.
Wyróżnienie Ministra Obrony Narodowej otrzymał również st. sierż. Patryk Cieliński z dowództwa Operacyjnego RSZ w Warszawie, za zdjęcie z cyklu „Medyk!”.
Wyróżnienie Ministra Obrony Narodowej oraz Wyróżnienie Specjalne Kierownika Klubu Wojsk Specjalnych otrzymał Tomasz Chochół z Klubu Wojsk Specjalnych w Krakowie za zdjęcie z cyklu „NIL”.

Wyróżnienia Specjalne:
Dyrektora Wojskowego Centrum Edukacji Obywatelskiej otrzymała Pani Elwira Radzikowska-Zadroga z Ośródka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych „Orzysz” w Bemowie Piskim za zdjęcia z cyklu „Zadanie - prowadzić rozpoznanie”,
Dyrektora Wojskowego Instytutu Wydawniczego otrzymał Pan Andrzej Wysocki z Klubu Dowództwa Garnizonu Warszawa za zdjęcia z cyklu „Dostrzec”.
Fundacji „Wspieram Cicho i Skutecznie” otrzymał st. mar. Marek Laska z Regionalnego Centrum Informatyki w Gdyni za zdjęcie z cyklu „Obrona wybrzeża”.
Wyróżnienie Fundacji Tutaj Przyszłość otrzymał st. szer. Marcin Pałka z 5. batalionu dowodzenia w Krakowie, za zdjęcie „Zagubiony” z cyklu „Zadyma”.

Konkurs Filmów

I Nagrodę Ministra Obrony Narodowej otrzymał st. chor. mar. Piotr Leoniak z 3. Flotylli Okrętów w Gdyni, za całokształt i wrażliwość twórczą.
II Nagrodę Ministra Obrony Narodowej otrzymali ex aequo, za próbę stworzenia dokumentu zbliżającego się do człowieka: Pan Stanisław Józefowicz z 12. Brygady Zmechanizowanej w Szczecinie za film: „Wspomnienia byłych żołnierzy 1. BSZT” oraz Pani Iwona Wiszniewska z Klubu
1. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie, Andrzej Wilkiel z Klubu 18. pułku rozpoznawczego w Białymstoku, st. chor. szt. Cezary Cylwik z 18. pułku rozpoznawczego w Białymstoku, za film „Ikarowe marzenie”.
III Nagrodę Ministra Obrony Narodowej otrzymał st. szer. Arkadiusz Czernicki z 1. batalionu strzelców podhalańskich  w Rzeszowie za formę promocyjno-teledyskową, zdjęcia i sprawny montaż w filmie „Trident Juncture 18”.
Wyróżnienia Ministra Obrony Narodowej otrzymała Pani Natalia Trzeciak z Komendy Głównej Żandarmerii Wojskowej w Warszawie za film, pt. „Hell Week. Ekstremalna przepustka do OSŻW” oraz kpt. mar. Patryk Kiedrowski z Ośrodka Szkolenia Nurków i Płetwonurków Wojska Polskiego w Gdyni za film pt. „Helidunker”.

Wyróżnienia Specjalne
Dowódcy Jednostki Wojskowej Komandosów otrzymali: Pani Betina Dubiel i Pan Andrzej Wysocki z Klubu Dowództwa Garnizonu w Warszawie za film „Powiedz niepodległość”.
Fundacji „Tutaj Przyszłość” otrzymał st. szer. Arkadiusz Czernicki z 1. batalionu strzelców podhalańskich w Rzeszowie za film pt. „Biała Taktyka”.
Dyrektora Wojskowego Instytutu Wydawniczego otrzymał sierż. Piotr Gubernat z 32. dywizjonu rakietowego Obrony Powietrznej w Chotomowie za film pt. „Szkolenie Przeciwlotników”.
Dyrektora Wojskowego Centrum Edukacji Obywatelskiej otrzymała st. szer. Natalia Wawrzyniak z 10. Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie za film, pt. „Szwajcarska precyzja”.

W Jury Konkursu Plastycznego zasiadali dr Jakub Jakubowski, Daniela Stier i Mateusz Łagowski. Werdykt w Konkursie Fotografii wydało Jury w składzie dr Piotra Bławickiego, Daniel Dmitriew i Dawid Markoff. Natomiast filmy nadesłane na konkurs ocenili dr. Jędrzej Niestrój, Jarosław Strzała i Jan Domicz.
Organizatorem konkursu był Departament Edukacji, Kultury i Dziedzictwa Ministerstwa Obrony Narodowej. Realizatorem Konkurs był Klub Jednostki Wojskowej Komandosów przy wsparciu Wojskowego Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Klubu Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Konkurs odbył się pod patronatem miesięcznika Polska Zbrojna.
Zapraszamy Państwa do zapoznania się z twórczością artystów sztuk wizualnych Wojska Polskiego!

Departament Informatyki i Telekomunikacji
Dowództwo Garnizonu Warszawa
Ministerstwo Obrony Narodowej
Departament Wychowania i Promocji Obronności
Jesteś: 5318530 gościem na naszej stronie