Klub DGW BIP
AKTUALNOŚCI
Czwartek, 23 stycznia 2020 r.
04.10.2019
Wystawa rzeźby w Galerii 2 Piętro Klubu DGW-fotoTrzech artystów: Mieczysław Kozłowski, Andrzej Łopiński, Tomasz Krzpiet prezentuje w naszej Galerii rzeźby w brązie, żeliwie, aluminium.

 

Obiekty rzeźbiarskie są łączone z innymi materiałami, surowym kamieniem, szlifowanym marmurem. Różnorodność form i realizacji zachęcają do obejrzenia tej wyjątkowej wystawy.

 

Mieczysław Kozłowski

Artysta rzeźbiarz, doktor sztuki. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, dyplom w Pracowni profesora Tadeusza Łodziany (1976). Absolwent PLSP im. Antoniego Kenara w Zakopanem. Od 2000 roku pracownik dydaktyczny macierzystej uczelni. Prowadzi Pracownię Technik Odlewnictwa Artystycznego, której celem programowym jest wypracowanie indywidualnego spojrzenia na realizację formy rzeźbiarskiej przy wykorzystaniu technik odlewnictwa, zwłaszcza metody traconego wosku. Twórca swoje rzeźby realizuje głównie w brązie, aluminium, żeliwie. Charakterystyczny dla artysty jest tematyczny cykl „Ślady”, obrazujący w dziełach nastrój chwili, miejsca, wrażenia. Artysta brał udział w wielu wystawach w kraju i za granicą.

 

Andrzej Łopiński

W latach 1979-1984 studiował rzeźbę w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w Pracowni profesora Stanisława Kulona. Od roku 1986 do roku 1991 pracował jako asystent prof. Adama Myjaka w pracowni rzeźby na Wydziale Malarstwa. W latach 1991-2009 współprowadził pracownię ceramiki w warszawskiej ASP, a od stycznia 2010 pracuje w pracowni rzeźby w brązie na Wydziale Rzeźby. Tworzy rzeźby w kamieniu, brązie, ceramice, instalacje i obiekty przestrzenne z wykorzystaniem światła, performance. Istotnym elementem twórczości są realizacje o tematyce sakralnej.

 

Tomasz Krzpiet

W latach 2007-2012 studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Rzeźby. W roku 2012 uzyskał dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Adama Myjaka. Od 2014 r. asystent w Pracowni Technik Odlewnictwa Artystycznego na Wydziale Rzeźby ASP w Warszawie. Uczestnik wystaw indywidualnych i zbiorowych, laureat wielu nagród i wyróżnień.

 

Zapraszamy do naszej Galerii na wystawę, która potrwa do 31.10.2019 r. Galeria 2 Piętro Klubu DGW jest otwarta od wtorku do czwartku w godzinach 15.00-19.00.

 

 

Zdjęcia>>>

 

tekst: Grzegorz Wajda


Departament Informatyki i Telekomunikacji
Dowództwo Garnizonu Warszawa
Ministerstwo Obrony Narodowej
Departament Wychowania i Promocji Obronności
Jesteś: 5318538 gościem na naszej stronie