Klub DGW BIP
AKTUALNOŚCI
Czwartek, 23 stycznia 2020 r.
01.08.2019
Czas zatrzymał się...-fotoW kameralnej scenerii Galerii 2 Piętro, w czwartkowy sierpniowy wieczór, odbyło się wydarzenie artystyczno-edukacyjne "Czas zatrzymał się...", wpisujące się w obchody 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

 

Zgromadzonej publiczności zaprezentowaliśmy: akcję artystyczną pn. „Istność” w wykonaniu aktorów Teatr Impresja, prezentację fotografii „Powstanie Warszawskie w zdjęciach lotniczych” połączoną wnikliwym wprowadzeniem Pana Zygmunta Walkowskiego oraz program słowno-muzyczny pt. „Powrócisz tu” w wykonaniu wokalistów i instruktorów Studia Piosenki.

 

Wszystkie działania artystyczne i edukacyjne stały się dla nas niezwykłą lekcją historii i pamięci o poświęceniu tysięcy Warszawiaków, którzy 1944 roku stoczyli nierówną walkę o to wyjątkowe miasto.

 

„Wczorajsze wydarzenie na długo zapadnie mi w pamięć. Dzieje stolicy oraz jej mieszkańców od zawsze były mi bliskie a sztuka Teatru Impresja, oraz spotkanie z Panem Zygmuntem Walkowskim bardzo silnie działały na wyobraźnię. Całość zwieńczona występem dzieci w strojach powstańczych, pięknie zamknęła spotkanie z Historią, o której nigdy nie powinniśmy zapomnieć…”  – tak o wczorajszym wydarzeniu wypowiedział się uczestnik spotkania. Dziękujemy.

 

Zdjęcia>>>

 

 

tekst: Betina Dubiel


Departament Informatyki i Telekomunikacji
Dowództwo Garnizonu Warszawa
Ministerstwo Obrony Narodowej
Departament Wychowania i Promocji Obronności
Jesteś: 5318534 gościem na naszej stronie