Klub DGW BIP
AKTUALNOŚCI
Czwartek, 23 stycznia 2020 r.
29.06.2019
Śródmiejskie zakamarki-fotoSobotnie przedpołudnie to dobry czas, aby spotkać się z przewodnikiem warszawskim i pospacerować po śródmiejskich ulicach.

 

Klub DGW zaprosił pracowników resortu obrony narodowej  na kolejne zwiedzanie historycznych miejsc w stolicy. Tym razem spotkaliśmy się przy głównym wejściu do Pałacu Kultury i Nauki, gdzie dowiedzieliśmy się o historii obiektu, sposobu budowy, stylu architektonicznym „magiczne liczby” i o osobach związanych z jego historią. W dalszej części naszej podróży zwiedziliśmy: Al. Jerozolimskie – geneza powstania ulicy, historia kamienic usytuowanych wzdłuż alei, ich właścicieli i wydarzenia, a także historia Dworca Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej. Hotel Polonia Palace – ocalał jako jedyny budynek po Powstaniu Warszawskim i jeden z najbardziej znaczących i ekskluzywnych hoteli w Warszawie, na ulicy Nowogrodzkiej kamienicę kupca Borucha Zyberta i przedstawienie postaci Mirona Białoszewskiego, na ulicy Wspólnej: Pałac Bankierów Florenckich (dziś Ufficio Primo) oraz kamienicę projektanta Marka Leykama.

 

Trzy godzinną wycieczkę zakończyliśmy zwiedzaniem terenu Cmentarza Świętokrzyskiego, Kaplicę św. Barbary oraz kościół Apostołów Św. Pawła i Piotra. 

 

Zapraszamy na kolejną odsłonę śródmiejskich zakamarków 28 września br. o godz. 10.00  

 

Zdjęcia>>>

 

 

tekst: Elżbieta Czachowska


Departament Informatyki i Telekomunikacji
Dowództwo Garnizonu Warszawa
Ministerstwo Obrony Narodowej
Departament Wychowania i Promocji Obronności
Jesteś: 5318531 gościem na naszej stronie